ANTY-DDoS
Nieprzewidziane wzorce ruchu wpływają na zadowolenie klientów i zapychają łącza. Zapewnienie niezawodnych usług internetowych to nasz priorytet i jest niezbędne dla sukcesu dzisiejszych organizacji. Jesteśmy w stanie przejąć rozproszone ataki typu „odmowa usługi", powodzenie SYN, ataki wzmacniające NTP, ogólne powodzie UDP lub ICMP. System w złożonych, wielowartwowych, przełączanych lub routowanych środowiskach wraz z unikalną kombinacją funkcji został specjalnie zaprojektowany, aby sprostać wyzwaniu, jakim jest lokalizowanie i rozwiązanie wszelkich zagrożeń.
Czym jest atak DDoS?
Czym jest atak DDoS?
Atak DDoS (Distributed Denial of Service) ma na celu spowodowanie niedostępności serwera, usługi lub infrastruktury. Atak polega na przeciążeniu serwera lub otaczającej go infrastruktury za pośrednictwem masowej liczby zapytań, która jest wysyłana z wielu miejsc w Internecie jednocześnie. Prowadzi to do niestabilności lub całkowitej niedostępności usługi.
Kto powinien być objęty ochroną przed atakami DDoS?
Praktycznie każda firma lub organizacja, która ma wystawione jakiekolwiek zasoby w sieci Internet (np. aplikacje webowe, strony www, serwery DNS, VoIP itp.), z których często korzystają użytkownicy końcowi.
Jakie są skutki udanego ataku DDoS?
- Niekontrolowana przerwa w ciągłości pracy zaatakowanych systemów.
- Utrata możliwości sprzedażowych / biznesowych.
- Utrata reputacji.
- Straty finansowe.
- Kary (na rzecz klientów czy instytucji nadzorujących).
Czy firewall chroni przed atakami DDoS?
Obecnie praktycznie każdy dostępny na rynku firewall jest wyposażony w pewne funkcje zabezpieczające sieć przed atakami DDoS. Zaawansowane zapory nowej generacji (NGFW, ang. Next Generation Firewall) oferują usługi ochrony przed atakami DDoS i potrafią poradzić sobie z wieloma tego rodzaju zagrożeniami. Jednak urządzenie nie chroni przed intensywnymi atakami DDoS (o dużym wolumenie), a także może nie dysponować mechanizmami wykrywania wyrafinowanych ataków w warstwie 7, dostępnych w rozwiązaniach dedykowanych. Kolejnym mankamentem jest fakt, że włączenie ochrony przed atakami DDoS w firewallu może obniżyć ogólną wydajność danego urządzenia, co zmniejsza przepustowość sieci i zwiększa opóźnienia odczuwane przez użytkowników końcowych.
Jakie są skuteczne sposoby ochrony przez atakami DDoS?
Ochrona przed atakami DDoS wymaga:
- Mechanizmów detekcji, umożliwiających szybkie rozpoznanie i klasyfikację zdarzeń.
- Wielopoziomowych zabezpieczeń.
- Wysokowydajnych systemów filtracji.
- Doświadczenia w odpieraniu ataków.
- Ciągłego dostępu do najświeższych feedów, dotyczących ataków DDoS na świecie.
- Odpowiednich procedur szybkiego reagowania i profesjonalnej obsługi 24/7/365.
Ze względu na dużą pojemność sieci i możliwości filtrowania ruchu sztucznego/prawidłowego jesteśmy w stanie zatrzymać praktycznie każdy atak DDoS, w szczególności ataki wolumetryczne.

Usługi Internetowe - dla biznesu każdej wielkości
SYMETRYCZNE ŁĄCZE

Pozostań w kontakcie
